O VÝSTAVĚ


PRAHA 23. 3. - 29. 4. 2017

Ve čtvrtek 23. března 2017 se výstava Magičtí Lucemburkové poprvé představila v Praze. Byla otevřena v historickém sídle Univerzity Karlovy, v prostorách Křížové chodby Karolina, na Ovocném trhu 3 v Praze 1.

V Praze výstava potrvá do 29. dubna 2017.

Tato unikátní výstava, která je sestavena z originálních replik korunovačních klenotů, z 3D modelů středověkých hradů a dalších významných staveb doby lucemburské, z faksimilií dobových rukopisů a ilustrací, ze soch panovníků od akademického sochaře Igora Kitzbergra bude v roce 2017 uvedena v několika dalších městech České republiky, například Plzeň a Olomouc.

Tisková zpráva ke stažení


V Praze současně probíhá související výstava - KŘIŽOVATKA CEST

Projekt Křižovatka cest byl zahájen 14. května 2016 v den 700. výročí narození římského císaře a 11. českého krále Karla IV. Lucemburského. Formou rodokmenů představuje vizuálně české i evropské předky Karla IV. a po přeslici i jeho současné potomky. Ti žijí dnes nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích.

Pro více informací navštivte web Historická šlechta.cz


Vstupné na výstavu Magičtí Lucemburkové - Praha 2017
Dospělí : 200,- Kč
Studenti, Senioři, ZTP : 120,- Kč
Rodinné vstupné : 460,- Kč
Skupinové / Školy : 50,- Kč
Děti do 6 let : zdarma

Na výstavě se podílel akademický sochař
Igor Kitzberger
Promo video výstavy Magičtí Lucemburkové
Autor videa: Marek Tihelka

Poděkování všem návštěvníkům výstavy

V průběhu května – července 2016 proběhla výstava Magičtí Lucemburkové na Zámku Loučeň v Čechách, když tuto výstavu vidělo dalších 14.800 návštěvníků.

Za Společnost MARIE z.s. velmi a upřímně děkuji Všem návštěvníkům. V Ostravě, v Opavě a na Zámku Loučeň tuto putovní výstavu již vidělo více než 30.000 osob.
JUDr. Oldřich Beneš, předseda spolku.


Proč navštívit výstavu Magičtí Lucemburkové?

Návštěvou této výstavy mám zcela jedinečnou možnost vidět a interaktivní formou poznat:

  • unikátní faksimile historických knih z doby Lucemburků, související s mystikou Václava IV. (faksimile je velice přesné napodobení originálu starých rukopisů, prakticky nerozeznatelných od originálu),
  • některé vybrané středověké válečné a obrané stroje, ale i středověké stroje technického charakteru, a to i v životní velikosti,
  • tehdejší dobu a kulturní bohatství českých zemí, včetně zcela jedinečného velmi vzácného souboru historických předmětů, které jsou překvapením této výstavy,

AktualityNapište nám
Vložte váš e-mail:
Předmět:
Zpráva: